پیتزا رولی
میزان سرو : برای 5 نفر
زمان آماده سازی : 60 دقیقه
زمان کل : 60 دقیقه
مواد لازم
پودر خمیر پیتزا رشد1 بسته
آب ولرم250 میلی لیتر (1/4 پیمانه)
روغن مایع65 میلی لیتر (1/3 پیمانه)
پنیر موزالا رنده شده 110 گرم
پنیر پارمزان2 قاشق غذا خوری
پپرونی50 گرم
سس کچاپبه مقدار لازم
روغن زیتون 2 قاشق غذا خوری
روش تهیه

_آب را کمی حرارت دهید تا ولرم شود. مراقب باشید که آب خیلی گرم نشود. بسته خمیر مایه را در ظرفی ریخته و با یک پیمانه  از آب ولرم مخلوط کنید.
_پودر خمیر پیتزای رشد را در یک ظرف بریزید. مخلوط خمیر مایه و آب را به آن اضافه کنید و کمی با قاشق مخلوط نمایید. روغن را هم اضافه کنید و کمی مخلوط کنید. یک چهارم پیمانه آب باقی مانده را کم کم اضافه نمایید، تا اندازه ای که خمیر حاصل نه خیلی سفت باشد و نه آنقدر نرم که به دست بچسبد. (ممکن است همه آب مورد نیاز نباشد). به خوبي ورز دهيد تا خمیر لطيف و يكنواختی بدست آید.
_داخل ظرفی را با مقدار بسیار کمی روغن چرب کنید. خمیر را در ظرف گذاشته و روی آنرا با یک کیسه پلاستیکی بپوشانید. یک حوله مرطوب روی آن بیندازید و آن را به مدت 1 تا 2 ساعت در محلی گرم ( 30 تا 35 درجه سانتی گراد) قرار دهيد تا کاملا تخمیر شده و ور بيايد و حجم آن زیاد شود.
_سطح کار را آرد‌پاشی کنید و به وسیله وردنه به شکل مستطیل باز کنید. به طوری که ضخامت خمیر نیم سانتی متر شود. اگر خمیر به راحتی پهن نشد یا چسبنده بود، کمی آرد روی خمیر بپاشید. البته افزودن زیاد آرد، تردی و  لطافت نان را از بین می برد.